«Точковий» конфлікт у селищі Новому. Печать
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 
Новости пгт Новый
Автор: Администратор   
17.04.2014 16:24
«Точковий» конфлікт у селищі Новому.ФОТО.ВІДЕО

            В п’ятницю, як повідомлялося раніше, жителі селища Нового пікетували селищну раду. Акція була не чисельною, але публіка зібралася різношерстна. Прийшли працівники місцевого центру дитячої та юнацької творчості, свободівці, підприємці, пенсіонери, малозабезпечені й інші невдоволені селищною владою та, як вони стверджували, її рішеннями в земельній сфері. 

           Кинула клич пікетувати селищну раду приватний підприємець Алла Свінціцька, аби не допустити затвердження схеми нових торгових точок. Жінка вважає, що депутати під цим соусом хочуть розбазарити десятки земельних ділянок для своїх родичів та знайомих, зокрема таких, що не мають до селища ніякого стосунку. 

            Алла Миколаївна стверджує, що схема обійшлася селищу у 200 тисяч гривень. Ці кошти, за її інформацією, забрали в місцевого центру дитячої та юнацької творчості. Кілька десятків малих архітектурних форм, за словами підприємця, збираються поставити вздовж центральної вулиці, в той час, як у деяких районах селища немає жодного магазину, і місцевий комунальний ринок у центрі – не заповнений.

         Інші учасники акції пікету пояснили, що виступають проти того, що селищна рада зняла кошти з ДЮЦа, а дехто каже, що вони та їхні родичі роками не можуть отримати земельну ділянку під житлове будівництво.

         Частина пікетувальників вирішила взяти участь у сесії, але депутати були проти того, щоб до зали заходила велика кількість людей, бо це, на їхню думку, заважатиме проводити засідання. Але особливо наполегливі все ж зайшли, після чого залу покинули кілька депутатів. Мовляв, не хочуть, щоб сесія перетворилася на балаган.

          Коли ж перші змирилися, а другі приготувалися смакувати своєю перевагою і народовладдям, з’ясувалося, що для продовження засідання – немає кворуму. Та кілька депутатів все ж повернулися до зали і сесія відновила роботу. Питання про затвердження малих архітектурних форм не розглядалося, проте це не зупинило з’ясування стосунків депутатів із Аллою Свінціцькою, які вважають, що вона просто не хоче конкуренції. 

         Тому кореспондент нагодився за коментарем другої сторони іншого дня.  

         Новенський селищний голова Ольга Мельник стверджує, що земельні ділянки свого часу одержав кожен другий житель селища, тобто майже кожна родина. На 2692 квартири в селищі припадає півтори тисячі виділених під індивідуальну забудову, садівництво і городництво земельних ділянок. Від тих, що лишилися, люди самі часто відмовляються, бо вони розташовуються в незручних місцях, а інші з тієї ж причини не хочуть їх брати.

         Про схему розташування малих архітектурних форм журналісту детальніше розповів заступник селищного голови Анатолій Лега. Найперше, він спростував інформацію про вартість схеми, і надав всі документи і про розробника, і про її вартість, і саму схему. Коштує вона не мало за нашими обивательськими мірками, але не 200 тисяч гривень, як стверджує Алла Свінціцька, а 14 тисяч гривень.  Крім того, на представленій нашому виданню схемі чітко позначено, де і скільки розташовуватиметься торгових точок. Так, частина розміщуватиметься на тому самому ринку (деякі з них вже є, але потребують узаконення), про незаповненість якого говорила Алла Миколаївна, кілька на зупинках на центральній вулиці, а решта у віддалених районах, де на сьогодні немає магазинів.

         Взагалі ж в селищну раду надійшло 48 заяв щодо розміщення торгових об’єктів, депутати погодили встановлення тільки 30. Серед них справді є немісцеві, але це всім відомі фірми - «Черняхівські ковбаси», «Наша ряба», «Єрмолинські напівфабрикати», що постачають продукцію від виробника, відповідно за нижчими цінами. Ще один підприємець з Кіровограда торгуватиме макаронними виробами власного виробництва. Решта – місцеві, лише одна жінка прописана в обласному центрі, але живе в селищі, запевняють в селищній раді.

         На запитання журналістів про кумів, сватів та інших родичів депутатів, заступник селищного голови переконує, що таких тільки двоє, а тому це, на його думку, не є показовим.

         Щодо 200 тисяч гривень, які зняли з Дитячо-юнацього центру, то це відповідає дійсності. Але в селищній раді пояснюють такі заходи постановою Кабінету міністрів про економію бюджетних коштів, згідно з якою обмежується фінансування на  придбання меблів і оргтехніки, надбавок до зарплати, поїздок за кордон тощо.

          «Ми з повагою ставимося до творчих колективів нашого центру, які неодноразово ставали лауреатами міжнародних конкурсів, але сьогодні ми не в змозі фінансувати всі їхні потреби, зокрема, гастролі за кордоном. Адже загальний бюджет центру – 2 мільйони 100 тисяч гривень на рік, а бюджет селища становить 8 мільйонів гривень. У нас на балансі, крім нього, ще два дитячі садочки. І сьогодні є більш нагальні потреби, такі як ремонт дахів, того ж самого ринку та інші», - каже чиновник.

           Анатолій Лега запевняє, що це не позначиться на виплаті заробітної плати колективу. Менше отримуватимуть кілька чоловік, які разом із надбавками, одержували по шість тисяч гривень на місяць. Тепер вони матимуть не 50 відсотків надбавки до окладу, а лише 20, пояснив Анатолій Лега.

За матеріалами сайту http://rk.kr.ua

Обновлено 18.04.2014 10:14