mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня233
mod_vvisit_counterВчера5746
mod_vvisit_counterНа этой неделе5979
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе106918
mod_vvisit_counterЗа этот месяц265272
mod_vvisit_counterЭа прошлый месяц74114
mod_vvisit_counterВсего8854429
Сейчас: 38 гостей online
Ваш IP: 18.207.240.35
Сегодня: Янв 27, 2020
«Учив, як жив, а жив, як навчав…» Печать
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Новости пгт Новый
Автор: Администратор   
24.02.2015 11:58
               Хоч минуло майже три століття з дня народження геніального педагога, філософа, просвітителя  – Григорія Сковороди, але він не відійшов у минуле, він залишається з нами. Він завжди присутній там, де живе український дух, де панує любов до України, до її народу, рідного слова, природи рідного краю. Просвітитель зміг побачити і теоретично розв‘язати дуже гострі проблеми, які й сьогодні нагальні. Актуальною є багатоаспектна спадщина Сковороди, адже в ній можна знайти чіткі відповіді на проблемні питання нашого часу – освітнього, культурного та політичного характеру. Його ідеї народності, природовідповідності, гуманізму та «сродної праці» актуальні у сучасному світі, вони відображаються у принципах, змісті, формах та методах навчання і виховання сучасної шкільної молоді.
               Пройшовши складний шлях боротьби із зовнішнім «світом», який, попри всі зусилля, так і «не впіймав» його, Сковорода дійшов висновку, що «коли дух людини веселий, думки спокійні, серце мирне — то й усе світле, щасливе, бажане. Оце є філософія». Саме таку філософію — філософію життя і прагнув створити «український Сократ», гармонійно поєднуючи основоположні принципи своєї філософської творчості та власний спосіб життя.
               У переддень Міжнародного Дня рідної мови (21 лютого) саме ці аспекти творчості Григорія Сковороди розкривала учням 9-Б класу Раїса Михайлівна Калашнікова, Президент відділення "ЛАЙЯ" Міжнародного Теософського Товариства, яка презентувала майстер-клас «Вчимося у Григорія Сковороди».
Лекція Раїси Михайлівни супроводжувалася яскравими, змістовними слайдами. Учням пропонувалися творчі завдання, до виконання яких вони підійшли відповідально. Долучилися до роботи й присутні вчителі, шкільний бібліотекар Заржинська І.І.
              Дякуємо Калашніковій Р.М. та Махоріній В.І. за організовану зустріч. Вважаємо, що проведення подібних заходів має позитивні наслідки: учні отримують багато цікавої інформації, яка знадобиться не тільки у навчанні, але у житті; опановують сучасні інноваційні методи навчання, працюють з ІК-технологіями.

Самонова В.Г., вчитель.Обновлено 24.02.2015 12:20