mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня1764
mod_vvisit_counterВчера3460
mod_vvisit_counterНа этой неделе1764
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе7997
mod_vvisit_counterЗа этот месяц30804
mod_vvisit_counterЭа прошлый месяц86816
mod_vvisit_counterВсего8097032
Сейчас: 52 гостей, 1 members online
Ваш IP: 54.226.175.101
Сегодня: Мар 25, 2019
Баннер
Зимовий цикл свят Печать
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Новости пгт Новый
Автор: Администратор   
18.01.2016 16:55

В народі говорять: “Зима прийшла й празничків привела”. І дійсно: взимку свято майже щодня. Зимові свята починаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо у зиму». Цей день віщує, яким буде наступний рік: урожайним чи ні, посушливим чи дощовим. З цього дня у хліборобському розумінні починає спочивати земля, яку не можна копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня). Обряди зимового циклу пов'язані не тільки з періодом очікування весни як часу сівби, а й з давніми міфами про народження Всесвіту.

У зимовому циклі простежується двочастинна структура давньої обрядовості: зустріч - проводи. Зустріччю предків на Свят-вечір розпочинався період найважливіших зимових свят - Різдвяні свята, котрі закінчувалися проводами на Водохреща. Різдвяний цикл свят був пов’язаний з відродженням нового сонця, яке відтоді починає щораз вище підноситися і тепліше пригрівати. У ньому було найбільше обрядових дійств, якими намагалися забезпечити здоров’я, щастя і достаток; багато з них також було спрямовано на вшанування покійних предків. У цей період українці колядували та щедрували – співали ритуальних пісень-побажань господарям осель та їхнім домочадцям.

Ось у ці дні традиційно учасники вокального гуртка «Джерельце» уже декілька років поспіль вітають педагогічний колектив школи й учнів зі святами. Заходять на гостину й до всіх бажаючих. У цьому році вітали працівників селищної ради, бібліотеки, поліклініки. Запрошували нас у госпіталь та до Приватбанку

 

З побажаннями щастя, добра і злагоди щедрувальники завітали й на гостину до комп’ютерного залу «Компас», привітавши колектив мережі NewNet та з Новим роком.

Хочеться щиро подякувати Клепацькому О.Г., який завжди радий бачити у себе таких гостей, а також ніколи не залишається осторонь інших потреб школи й завжди надаває посильну допомогу педколективу.

 Самонова В.Г., вчительОбновлено 18.01.2016 17:13
 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить