Баннер
І знову про наболіле! Печать
Рейтинг пользователей: / 4
ХудшийЛучший 
Новости Кировограда
Автор: Администратор   
13.08.2012 15:12
        Вже розпочалась активна фаза виборчої кампанії. Ці вибори викликають великий інтерес серед жителів України, адже цього разу вибори проводитимуться за змішаною системою і певні території визначать собі свого представника в українському парламенті, який має захищати їх інтереси. Але це справи загальнодержавного значення, а людям, Новенчанам, цікаво, що саме робиться на місцях у повсякденному житті.

Наш кореспондент уже вдруге бере інтерв’ю у молодого політика, члена виконкому, куратора Партії регіонів на селищі Новому Антона Олександровича Шевченка.

Хочемо почути його думку стосовно його бачення розвитку селища, планів на майбутнє та політичної ситуації у селищі Новому і в Україні.

- Антоне Олександровичу, перше ваше інтерв’ю викликало резонанс у селищі. Ви досить критично висловлювались про роботу селищного голови Ольги Олександрівни Мельник та її команди. Що змінилось після того, чи змінилось Ваше відношення до тих людей, стосовно діяльності яких Ви критично виражали свою позицію?

- Дійсно, після публікації першого інтерв’ю я витримав досить сильний супротив від депутатів та селищного голови. Проти мене навіть почали збирати підписи ті люди, стосовно діяльності яких я критично висловлював свою думку. Мене хотіли виключити із складу членів виконкому. Мабуть Ольга Олександрівна та її команда не люблять, коли їм вказують на недоліки та критикують. Що змінилось після того  селищі? Аж нічого! Вже не я з критикою виступаю в її адресу, а більшість жителів селища. Всі в один голос кажуть, що так далі не може бути. Вважаю, що керівництво селища повинно бути відкритим до людей! Манера спілкування керівника селища зі своїми підлеглими та простими новенчанами взагалі не вкладається в жодні рамки.

- Як вам вдалося залишитись членом виконкому?

- Завдяки підтримці своєї команди, яку я поважаю, підтримую та за жодних причин не залишу. У нас є своя команда, яка думає в першу чергу про селище, про новенчан та не ставить свої власні амбіції чи принципи вище інтересів жителів селища. Я, навпаки навіть, хотів, щоб мене виключити з членів виконкому, щоб вся Україна знала, за що тепер виключають з членів виконкому: за конструктивну позицію, бажання підвищити якість роботи Новенської селищної ради, демократичне висловлювання своєї позиції стосовно бездіяльності, непрофесіоналізму. Це була би ганьба Ользі Олександрівні. Моя команда відстояла мене та зробила селищному голові і її команді попередження. Ми навіть обговорювали цю ситуацію у штабі. Мабуть, це також відіграло свою роль. Але дуже неприємно було те, що підписи щодо мого виключення ставили навіть деякі однопартійці. Але я все це списую на їх поважний вік. Але я ні на кого не тримаю образи. Час все розставляє на місця, люди бачать, де правда.

- Чи змінились ваші стосунки з Ольгою Олександрівною та її заступниками після таких подій? 

- Я, як уже сказав, образ ні на кого не тримаю, але вважаю, що потрібно серйозно аргументувати та мотивувати свої рішення, коли йдеш на такі кроки. А тут негативні емоції викликала моя критика в їх адресу. Бажаю їй тільки здоров’я. Сміливо можу сказати, що звичайні люди солідарні зі мною. Вважаю, що Ольга Олександрівна та її заступник просто не на своєму місці. Можливо їм необхідно займатися справами, у яких вони розуміються й не причинять нікому шкоди своїм непрофесіоналізмом і бездіяльністю. У селищній раді, із керівництва, заслуговує на повагу , з моєї точки зору, Анна Іванівна Семенюк, яка дійсно має високі професійні якості. Ми будемо завжди підтримувати професіоналів. Можливо, невдовзі в селищі з’явиться ініціативна група, яка почне збір підписів за відставку селищного голови… Адже замість  ефективної роботи щодо вирішення наболілого, ми щоразу чуємо у відповідь від голови слова: «БОГ ВАМ СУДДЯ !..» Звісно, їй не подобається те, що молода людина починає вказувати на недоліки. Я сто раз казав, і повторюватиму, поки не почують: необхідно вже по-сучасному думати, по-сучасному працювати, по-сучасному приймати рішення! Думати не про «проїдання» бюджетних грошей, а про розвиток селища.

-               На вашу думку, як повинно розвиватись селище, що необхідно робити для того, щоб с. Нове було гордістю своїх жителів?

-               Новенчани і так з гордістю відносяться до свого селища. Але вважаю, що вони заслуговують і повинні мати всі належні умови для комфортного проживання: коли бабусі виходять до під’їзду, біля якого встановлені лавочки; коли біля кожного будинку є дитячий майданчик; коли дитина йде зі школи по освітленій вулиці; коли біля кожного під’їзду є освітлення; коли на дитячі майданчики завозиться пісок; коли не падають на голову сухі дерева; коли не кидаються на людей скажені собаки; коли в приватному секторі завжди є освітлення та питна вода; коли вчасно покошена амброзія; коли матеріально-технічна база шкіл та дитячих садочків укомплектована належним чином; коли в дитячих садочках виплачується вчасно заробітна плата і багато чого іншого, з чого складається життя кожної людини. Так можна продовжувати і продовжувати. Звісно, ви скажете, що це не реально. Та я з вами не погоджуюсь. Для цього є всі необхідні ресурси. Чиновники з селищної ради завжди на такі речі будуть говорити, що немає коштів. А що вони зробили для того, щоб ці кошти були? Можливо хтось із них підготував та надав інвестиційну пропозицію, спілкувався з інвесторами, щоб ті побудували новий сучасний завод чи на базі ливарного заводу побудували якесь переробне підприємство, що дало б змогу працевлаштувати сотні жителів селища, отримувати кошти до бюджету. Мабуть селищний голова не знає взагалі поняття: «Міжнародні донорські організації», «Позабюджетне фінансування проектів», «Залучення інвестицій», «Супровід інвесторів», «Фандрайзинг», «Стратегічний розвиток територій», «ІТ-технології в сфері ЖКГ та управлінні» тощо. Подивіться, скільки гуляє вільної території... Як може розвиватись селище, коли немає навіть Стратегічного плану розвитку його на майбутнє? Для чого керівники Новенської селищної ради йшли на вибори? Думаю, вони і сьогодні не в змозі реально оцінити, який ступінь відповідальності взяли на себе перед людьми.

Щороку обласна рада проводить конкурс по підтримці розвитку місцевого самоврядування в Україні, де селищні ради мають можливість залучити кошти до 75 тис. грн. на реалізацію конкретних проектів. Окрім цього, проводиться щорічний всеукраїнський конкурс, де виділяються кошти до 150 тис. грн. для селищних рад. Це і освітлення, дитячі майданчики, відео спостереження, благоустрій та ін. Тобто, подавши розроблений проект, селищна рада може отримати грант до 75 тис. грн. від обласного конкурсу або 150 тис. грн. від всеукраїнського конкурсу. Так уявіть собі, вони навіть не подали заявку на участь. Вони навіть не знають, що воно таке!.. То про який розвиток можна говорити, якщо керівники, яким люди довірили своє майбутнє, сидять у своїх кабінетах бездіяльно.

В Україні постійно проходять інвестиційні форуми, конференції, семінари, де з’їжджається велика кількість інвесторів, які готові вкладати кошти у будівництво нових заводів. Ви думаєте селищний голова чи її заступник відвідували хоч один такий форум? Нещодавно я побував у Вінниці на такому форумі, де були представники з різних країн. Чесно - був вражений рівнем його організації. Багато що взято до уваги. Наприклад, у міській раді буде впроваджуватись система управління якістю відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001, сучасні ІТ-технологій та ще багато нових рішень.

- Ви розповідаєте, як необхідно працювати керівництву селища, а що ви зробили чи реалізували у своєму житті?

У першу чергу, міська команда доручила мені реалізувати Президентський пілотний проект, який дуже важливий для всієї області. Всі жителі міста та області можуть належним чином оцінити сучасний Центр надання адміністративних послуг, який знаходиться в Кіровоградській міській раді. Даний Центр створювався з нуля по дорученню Президента України. Я очолив цей Центр та з гордістю можу сказати «Обіцяли – виконали». Ми об’єднали в одному Центрі всі дозвільні органи, всі важливі служби міста. Якщо раніше, щоб вирішити своє питання, потрапити на прийом до чиновника, люди їздили по всьому місту, шукаючи необхідний дозвільний орган, то тепер вони можуть прийти в одне місце і вирішити усі свої питання. Вперше в області розпочато впровадження системи управління якістю відповідно до міжнародних стандартів

ISO  9001. В області жоден виконком ще не розпочинав таких проектів, які спрямовані на підняття стандартів обслуговування до рівня міжнародних. Відіслано до Мінрегіонбуду пропозицію щодо виділення гранту від Фонду чистих технологій для проведення енергоаудиту котелень «Теплоенергетика». Це дасть змогу безкоштовно отримати концепцію розвитку ТЕЦ від науковців України та в подальшому залучити кошти від Світового банку на модернізацію котелень. Особливо це стосується добудови котельні біля будинку №32. Після такої модернізації жителі селища Нове отримають нормальну питну воду, якісне опалення будинків, шкіл, дитячих садочків. На звичайних зверненнях жителів селища я вже не буду акцентувати увагу.

- Ви такий молодий, а вже займаєте високу посаду в місті, маєте підтримку керівництва міста, очолюєте такий важливий для жителів Центр надання адміністративних послуг.  Як ви шли до своєї мети?

- Наполегливою працею. Я людина команди. Головне - навчатись та розвиватись у різних напрямках. Закінчив два вищих навчальних заклади, займаюсь активно політикою. Стараюсь доводити собі, що гідний бути в команді, що працюю на результат, на майбутнє. Важливу роль у моєму кар’єрному рості відіграв наш лідер, голова міської організації Партії регіонів Юрій Олександрович Тітов, якого я поважаю та підтримую. Він завжди підтримує молодих та амбітних людей, які можуть щось змінити в місті, принести користь громаді та команді, мислять

по-іншому.

- Які у вас плани на майбутнє, чи будете ви і в подальшому у політиці?

- Звісно, буду у політиці. Буду з жителями селища. Навіть після свого програшу на місцевих виборах я не залишив селище, остаюсь з новенчанами! А де всі інші кандидати тепер? На сайті проводиться соціологічне опитування «Ким ви бачите Антона Шевченка на майбутніх виборах?». Мене дуже здивували результати опитування. Більшість людей бачать мене мером Кіровограда. З одного боку дивно, але ж з іншого й ні. Звісно, я маю бажання у майбутньому, повторююсь, колись у майбутньому, стати міським головою Кіровограда. Але для цього необхідно багато чого зробити, щоб бути достойним кандидатом, а не формальним. Мої знайомі завжди мені наводять приклад мера Вінниці Володимира Гройсмана, який став мером в 26 років, та який на сьогоднішній день зробив Вінницю одним із найкращих міст в Україні. Коли відвідував міську раду Вінниці, я побачив, що там працює молодь біля 30 років. Якщо буду морально готовий йти на посаду міського голови, - я піду на вибори, і вірю, що за підтримкою людей та команди маю шанси виграти. На місцевих виборах довів всім, що можу на рівних боротись з відомими та авторитетними людьми за перемогу. Якщо мою кандидатуру підтримає команда, то буду не проти. Але поки що в планах - стати депутатом міської ради від селища Нового та гідно представляти інтереси жителів селища у міській раді. Думаю, що разом з Василем Онисимовичем Дзядухом ми будемо гідно представляти селище у міській раді.

- Які прогнози по виборах до Верховної Ради України?

- Тут і прогнозувати не потрібно. На сьогоднішній день Партія регіонів найбільше підготована до виборів, має найпотужнішу команду та найдостойніших

кандидатів-мажоритарників. Від Партії регіонів по селищу Новому буде йти Станіслав Семенович Березкін. Це достойна кандидатура. Ми прикладемо максимум зусиль, щоб наш кандидат отримав перемогу. Всі наші осередки, всі наші однопартійці солідарні щодо нашого кандидата. Жителям селища дуже пощастило, що Станіслав Семенович, в разі перемоги, буде представляти їх інтереси у Верховній Раді. Бажаю йому сил та здоров’я.

- Багато розмов велося, що ви, можливо, у подальшому заміните селищного голову, чи підтверджуєте Ви це ?       

- Звісно, багато чуток ходило, що є бажання змінити весь керівний склад селищної ради та стати на місце селищного голови, але, як сказано раніше, я планую йти в депутати міської ради та представляти інтереси селища там. Вважаю - це найефективніше. На селищі є потужна команда, у якій достойні люди, що можуть стати ефективними керівниками. Зі свого боку, завжди надаватиму допомогу в разі необхідності. Та як би там не було, на мою думку, сьогоднішнє керівництво не ефективно працює і його необхідно замінити. Бо, якщо так і далі все буде продовжуватись, то жителі селища та депутати отримають негативні наслідки від такої роботи. На мою думку, керівники в селищній раді повинні бути енергійними та прогресивними, які вміють відстоювати інтереси громади, домовлятись, мати підтримку від керівництва міста та області, мати наполегливість, 

по-сучасному та стратегічно мислити. А діючий селищний голова нехай відпочиває та поправляє своє здоров’я. Бажаю їй тільки здоров’я. Як людина – вона хороша жінка!

- У селищі  цього року багато чого зроблено. Завдяки кому?

-         Завдяки депутатам селищної ради, депутату міської ради Василю Онисимовичу Дзядуху, депутату Кіровської районної ради Тетяні Володимирівні Дадоновій, керівництву міста Кіровограда. Саме завдяки депутатам зробився ремонт дахів,  прибудинкових територій, заміна каналізаційних труб. Завдяки наполегливості депутатів у селищі хоч щось робиться. Василь Онисимович зміг переконати депутатів міської ради у необхідності виділення на ремонт шкіл селища значних коштів з міського бюджету. Взагалі, всі навчальні заклади не залишаються поза його увагою.

Можу Вас запевнити: якщо селищний голова буде ефективно розпоряджатись ресурсами, то селище може стати не дотаційним, а самостійно себе забезпечувати. Окрім бюджету селища можна залучати позабюджетне фінансування проектів. В Україні працюють більше 90 донорських міжнародних організацій, які виділяють кошти шляхом співфінансування, на освітлення, водопостачання, енергозбереження, спорудження дитячих майданчиків, утеплення будинків, освіту, медицину, безпеку громади. Нещодавно відбулась зустріч з представником Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, який навів дуже багато прикладів, коли вони фінансували проекти сільських рад України, після чого, жителі приватного сектора отримали в домівки воду. А чи цікавиться хоч цим керівництво селища? Мабуть ні! Це видно з результатів їх роботи.  

наш кор.

Обновлено 16.08.2012 14:54

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить